اشتغالزایی و سرمایه گذاری مولد در صنایع پایین دستی پتروشیمی / بانک ها به توسعه شرکت های کوچک و متوسط کمک کنند

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس گفت: صنایع پایین دستی پتروشیمی ایران توان جذب بیش از ۷ میلیون تن محصولات پتروشیمی را به عنوان مواد اولیه خود در صورت تولید با ظرفیت اسمی در خود دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد:

به گزارش پترون، محمد عزیزی درباره اهمیت صنایع پایین دستی پتروشیمی در اقتصاد با بیان اینکه متاسفانه بدلیل عدم تامین سرمایه در گردش و مستهلک شدن تجهیزات در این صنعت ونبود فضای حمایتی دولت ظرفیت این صنایع بالفعل نشده است، اظهار داشت: پتانسیل موجود در صنایع پایین دستی پتروشیمی جهت ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی به گونه ای است که فعال سازی ظرفیت نهفته این صنعت قابلیت ایجاد میلیون ها شغل مستقیم وغیرمستقیم را دارد و می تواند تبدیل به یکی از صنایع استراتژیک کشور شود.
نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس تاکید کرد: باید زمینه مشارکت سرمایه گذاران خارجی و شرکت های معتبر پتروشیمی در اجرای طرح های پایین دستی ایجاد شود.
عزیزی یادآورشد: توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی با هدف اشتغالزایی منجر به ایجاد میلیون ها شغل در کشور می شود.
رییس کارگروه پتروشیمی کمیسیون صنایع و معادن مجلس به نقش بی بدیل بانک ها در توسعه این صنعت اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه صنعت پتروشیمی صادرات محوراست ،نقش بانک ها در کمک به خرید تجهیزات جدید و تامین سرمایه در گردش این صنعت بسیار مهم است و از این طریق می توان مشارکت سرمایه گذاران خارجی و شرکت های معتبر داخلی و بین المللی را برای توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی ایران جذب کرد.
این عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس از وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان حامی اصلی صنایع پایین دستی پتروشیمی نام برد و تاکید کرد: مدیران ارشد وزارت صنعت باید نگاه توسعه ای و حمایتی خود را از بنگاه های بزرگ به سمت بنگاه ها و صنایع کوچک و متوسط سوق دهند و با نگاه اشتغالزا در توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی کوشا باشند.
وی با اشاره به توان جذب بیش از ۷ میلیون تنی محصولات پتروشیمی به عنوان مواد اولیه توسط صنایع پایین دستی پتروشیمی وبا تاکید بر شناسایی چالش های این صنایع در خصوص صادرات ، تصریح کرد: با برنامه ریزی برای صنایع پایین دستی پتروشیمی به راحتی می توان به بازارهای مناسب برای محصولات تولیدی ایران در کشورهای همسایه  دست یافت.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *