خط و نشان سازمان حمایت برای معامله گران محصولات پتروشیمیایی/ جزییات جدید مصادیق تخلفات و جرایم در معاملات پتروشیمی

در نامه منتشر شده در فضای مجازی، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تخلفات قابل پیگیری خرید، فروش و واگذاری محصولات پتروشیمی را اعلام کرده است.

به گزارش پترون، در نامه منتشر شده در فضای مجازی،  سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تخلفات قابل پیگیری خرید، فروش و واگذاری محصولات پتروشیمی را اعلام کرده است.

هرگونه خرید، فروش و جایگزینی محصولات پتروشیمی فوق الذکر از بورس در بازار و سایت های اینترنی و فضای مجازی و همچنین حمل اولیه خریداری شده به محلی غیر از نشانی کارخانه مندرج در پروانه بهره برداری ممنوع می باشد.
در صورتی که که فروشنده مجتمع پتروشیمی و یا صنایع پایین دستی و خریدار دلال یا واسطه تشخیص داده شود طبق ماده(۱۷) قانون تعزیرات حکومتی کالا در اختیار اشخاص غیر واجد شرایط جهت فروش قرار گرفته بر مجازات فروشنده، خریدار کالا نیز تخلف می باشد.
در صورتی که فروشنده مجتمع پتروشیمی و یا صنایع پایین دستی و خریدار نا معلوم و یا واحد تولیدی مصرف کننده کالا برخلاف ضوابط(خارج از بورس)و شبکه های تغیین شده عرضه شده، بنابراین فروشنده مرتکب تخلف عرضه خارج از شبکه گردیده و چنانچه مستندات لازم دال بر فروش محصول  بالاتر از قیمت روز معامله در بورس کالا  داشته باشد تخلف گرانفروشی نیز صورت گرفته است.
محصولات پتروشیمی با شرایط زیر داری ظن توزیع کالا برخلاف مقررات بوده و طبق ماده (۵) و (۱۷) قانون تعزیرات حکومتی قابل پیگرد می باشد:
وجود کالا در انبارهای عمومی و یا خارج از واحد تولیدی
تفاوت نوع و مقدار محصولات خریداری شده از بورس کالا با مواد اولیه مصرفی واحد تولیدی
در صورت شناسایی واحدهایی که تعطیل و اقدام به عرضه خارج از شبکه محصولات مورد نظر نموده اند ضمن پیگیری برای انسداد کد خرید کالا از بورس و عندالزوم ابطال پروانه بهره برداری نسبت به ارسال پرونده به اداره کل تعزیرات حکومتی استان اقدام گردد.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *