دلایل دلالی مواد اولیه پتروشیمی مورد نیاز بخش تولید/ تقاضای کاذب در حوزه پی‌وی‌سی

رئیس اتحادیه صنایع پایین دستی پتروشیمی با اشاره به تقاضای کاذب در حوزه پی‌وی‌سی گفت: در سامانه بهین یاب مشکل وجود دارد.

به گزارش پترون، دلالی مواد اولیه پتروشیمی مورد نیاز بخش تولید در برنامه گفت و گوی ویژه خبری با حضور مهدی صادقی نیارکی معاون وزیر صمت و حسین دُر رئیس اتحادیه تعاونی‌های صنایع پایین دستی پتروشیمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اینستاگرام اتاق تعاون ایران

رئیس اتحادیه تعاونی‌های صنایع پایین دستی پتروشیمی با اشاره به اینکه سامانه بهین یاب به افراد مشخص شده اجازه ورود به بورس را می‌دهد گفت: حدود ۶۰۰ هزار تن محصول pvc در کشور تولید می‌شود و ۴۷۰ هزار تن نیز مصرف کل گروه کالا‌های pvc در کشور است لذا قیمت گذاری محصول بر اساس فوب انجام می‌شود.

دُر با اشاره به اینکه از این تعداد شش هزار واحد به بورس کالا معرفی شدند که برای ۴ هزار واحد نیز امکان خرید وجود دارد گفت: متأسفانه در سامانه بهین یاب مشکل وجود دارد و باید دید ظرفیت pvc قبل و بعد از بحران چقدر بوده است.

رئیس اتحادیه تعاونی های صنایع پایین دستی پتروشیمی با بیان اینکه در حوزه pvc در سال ۹۸ ظرفیت پایین دستی حدود ۸۹ هزار تن بود گفت : متاسفانه شاهد تقاضای کاذب در بازار هستیم حدود ۹ درصد افزایش ظرفیت در یک ماه گذشته داشتیم. در حوزه پی وی سی استثنائاً پتروشیمی ها تمام تلاش خود را می کنند، این سامانه بهین یاب است که مجوز را به افرادی می دهد که سبب تقاضای کاذب می شوند.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *