بازدید دکتر جلیلی از چهاردهمین نمایشگاه ایران پلاست و دیدار با تولیدکنندگان

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز با حضور در محل نمایشگاه های دائمی تهران از چهاردهمین نمایشگاه شرکت های فعال در حوزه پتروشیمی و صنایع پایین دست آن-ایران پلاست- بازدید کرد.

جلیلی ضمن بازدید از چندین غرفه فعال در زمینه توليد انواع مواد اوليه، محصولات ساخته شده و تجهيزات پليمری در نشستی با اعضای اتحادیه صنایع پایین دست پتروشیمی دیدار و گفتگو نمود.

وی با بیان اینکه استفاده حداکثری از مزیت نفت و گاز ملی یک ضرورت است، محور قرار دادن انجمن های صنفی را یکی از راه های پیگیری مشکلات مجموعه های تولیدکننده برشمرد.

جلیلی با اشاره به لزوم ایجاد سازوکار برای هماهنگی میان دستگاه‌های مختلف با اتحادیه‌های صنعتی، خاطرنشان کرد: طی دو سال گذشته در دیدارهای مختلفی که با تولیدکنندگان داشتیم به روشنی معلوم شد که مسائل اصلی اصناف مختلف مشترک است.

وی در این باره افزود: همانگونه که تولیدِ یک کالا دارای ظرافت بوده و نیازمند طراحی فرایند پیچیده است، به دست آوردن یک نظام صنعتی مطلوب نیز نیازمند دقت و طراحی است و این مهم بدون مشارکت دادن موثر تولیدکنندگان در این فرایند میسر نخواهد شد.

عضو شورای راهبردی روابط خارجی در ادامه بر ضرورت استفاده از فرصت بازارهای کشورهای همسایه -که در سال نزدیک ۱۰۰۰ میلیارد دلار واردات دارند و بخش قابل توجهی از آن محصولات پتروشیمی است-تاکید کرد.

همچنین لزوم توجه ویژه به توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی و پشتیبانی واقعی از تولید کنندگان به عنوان افسران جنگ اقتصادی در جهت خنثی کردن تحریم‌ها از دیگر محور های سخنان جلیلی در دیدار با تولیدکنندگان بود.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *