التهاب در معاملات پلی اتیلن سبک فیلم در فصل پر مصرف/آیا باز هم پای کدهای مناطق آزاد در میان است؟

ثبت تقاضای ۸ برابری نسبت به میزان عرضه پلی اتیلن سبک فیلم پتروشیمی بندرامام واکنش هایی را در بین کارگزاران و تولیدکنندگان به همراه داشته است.

به گزارش پترون در جریان معاملات این هفته محصولات پلمیری در بورس کالا بیش از ۸ هزار و ۶۴۰ تن تقاضا برای پلی اتیلن سبک فیلم پتروشیمی بندرامام به ثبت رسید که ۱۰۰۰ تن مواد در سقف قیمتی و با نرخ ۴۵۹۸۳ ریال مورد معامله قرار گرفت.
برخی کارگزاران و معامله گران بازار حضور کدهای مناطق آزاد را دلیل اصلی تقاضاهای کاذب در بورس کالا می دانند .
مدیرعامل نایلون سپید در گفتگو با پترون با اشاره به اینکه گرید ۰۰۷۵ پلی اتیلن سبک فیلم پتروشیمی بندرامام و گرید ۲۱۰۰ پتروشیمی لاله هر دو مشخصات و خواص یکسانی دارند اما قیمت پایه آنها ۴۱۸۰ ریال اختلاف دارد، افزود:این اختلاف در قیمت پایه سبب رقابت قیمتی برای گرید ۰۰۷۵ و ثبت بیش از ۸ هزار و ۶۴۰ تن تقاضا برای آن در سیستم معاملات شده است.
امیر منصور شیرازیان از مسئولان دفتر توسعه صنایع پایین دستی در خواست کرد علت تفاوت قیمت پایه دو گرید ۰۰۷۵ بندرامام و ۲۱۰۰ پتروشیمی لاله را علی رغم یکسان بودن مشخصات توضیح دهند.
وی با بیان اینکه گرید پلی اتیلن سبک فیلم برای تولید نایلون استفاده شده در ماه رمضان تقاضا برای این محصول بالاتر می رود، خاطر نشان کرد:این محصول هم اکنون در بازار آزاد به قیمت بیش از ۵ هزار تومان داد و ستد می شود.
محسن معمارزاده رییس هیات مدیره تعاونی پلی اتیلن اصفهان در گفتگو با پترون رشد تقاضای نایلون برای استفاده بسته بندی و توزیع محصولات کشاورزی در فصل بهار را از دلایل رشد تقاضا برای پلی اتیل سبک فیلم در بورس کالا عنوان کرد و افزود:حضور شرکتهای واسطه و دلال ها در بورس به رقابت قیمتی و درج تقاضای کاذب دامن می زد.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *