توسعه صنایع پایین دستی نفت و گاز و پتروشیمی در پارس جنوبی

قائم مقام سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از توسعه صنایع پایین دستی نفت و گاز و پتروشیمی در پارس جنوبی خبر داد.

قائم مقام منطقه ویژه پارس مطرح کرد؛

به گزارش پترون، حجت الله فریدونی ظهر سه‌شنبه در نشست مدیران ارشد، رایزنان و کارشناسان سیاسی، اقتصادی و فرهنگی وزارت امور خارجه اظهار داشت: پارس جنوبی ظرفیتی بی‌نظیر در اقتصاد کشور است و تلاش‌های بسیار خوبی برای توسعه صنایع این منطقه صورت گرفته است.

وی به افزایش دو برابری تولید گاز در پارس جنوبی طی فعالیت دولت یازدهم اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر روزانه ۵۵۰ میلیون مترمکعب گاز در پارس جنوبی تولید می‌شود.

قائم مقام سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، فازهای باقی مانده پارس جنوبی نیز تا پایان سال ۹۷ به بهره برداری می‌رسد.

وی، سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی را بسیار مهم دانست و تاکید کرد: باید سعی کنیم سرمایه‌گذاری‌ها در منطقه ویژه پارس را به صنایع پایین دستی سوق دهیم زیرا زنجیره تولید و ارزش افزوده‌ای که در این زمینه ایجاد می‌شود بسیار چشمگیر است.

فریدونی افزود: از مزیت‌های سرمایه‌گذاری در این منطقه می‌توان به دسترسی به آبراه بین‌المللی خلیج فارس، نزدیکی به خوراک اصلی صنایع پایین دستی و اراضی مناسب و قوانین حاکم بر مناطق ویژه و اقتصادی کشور اشاره کرد.

مدیران ارشد، رایزنان و کارشناسان سیاسی، اقتصادی و فرهنگی وزارت امور خارجه که در آینده‌ای نزدیک به نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور اعزام خواهند شد صبح امروز در بازدید از منطقه ویژه پارس از پیشرفت‌های صنعت نفت در پارس جنوبی بازدید کردند.

آشنایی با ظرفیت‌های صنعت نفت در پارس جنوبی به منظور جذب سرمایه‌گذاران خارج از کشور هدف این بازدید یک روزه عنوان شده است تا در صورت مراجعه سرمایه گذاران خارجی به نمایندگی‌های خارج از کشور جمهوری اسلامی بتوانند فرصت‌های بی‌بدیل سرمایه‌گذاری در قطب انرژی کشور را به آنها ارائه کنند.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *