معرفی ۷۰ طرح پائین دستی پتروشیمی برای سرمایه گذاری در ماهشهر

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی از معرفی ۷۰ طرح پائین دستی پتروشیمی در منطقه ماهشهر برای سرمایه گذاری خبر داد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی خبرداد:

به گزارش پترون، امید شهیدی نیا درحاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با بیان این‌که آماده حمایت از سرمایه‌گذاران در صنایع پائین دستی پتروشیمی هستیم، اظهارکرد: ظرفیت‌های بسیار خوبی برای توسعه این بخش در منطقه ماهشهر وجود دارد و امید است بتوانیم در کمترین زمان ممکن به سوی تکمیل زنجیره ارزش حرکت کنیم.

وی افزود: امکان سنجی و بررسی‌های فنی و اقتصادی برای این طرح‌ها نهایی شده است و تاکنون درخواست‌هایی برای حضور در این طرح‌ها دریافت شده که در حال بررسی آن‌ها هستیم.

شهیدی نیا ادامه داد: با بانک‌ها و نهادهای مالی مذاکره‌های خوبی برای حمایت از این سرمایه‌گذاری‌ها انجام شده و به دنبال استفاده از ظرفیت‌های موجود در بازار سرمایه نیز برای تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای پائین دستی در منطقه هستیم و در صورت نهایی شدن این مذاکرات سرمایه‌گذاران با اشتیاق بیشتری اقدام به حضور در منطقه خواهند کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با اشاره به وجود خوراک مناسب برای توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی گفت: مذاکراتی نیز برای استفاده از قراردادهای بلند مدت برای تامین خوراک مورد نیاز صنایع پائین دستی از سوی بخش‌های بالادست با بورس کالا در حال انجام است تا 10درصد به صورت قراردادهای بلند مدت در اختیار متقاضیان قراربگیرد.

وی با بیان این‌که در این منطقه تمامی زیرساخت‌های لازم از جمله آب، برق، گاز، جاده‌های مواصلاتی و راه‌آهن ایجاد شده است، گفت: سرمایه‌گذاری‌های جدید افزون بر افزایش ظرفیت تولید می‌تواند منجر به اشتغالزایی وتوسعه منطقه شود.

شهیدی نیا ادامه داد: حمایت مالی از سرمایه‌گذاران و در اختیار گذاشتن بسته‌های تامین مالی می‌تواند رشد متوازن درمنطقه را به همراه داشته باشد.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *