حل مشکلات صادرات پتروشیمی ایران به چین تا چند روز آینده/ تحریم ایران توسط چینی ها صحت ندارد

معاون وزیر نفت با بیان اینکه مشکل صادرات محصولات پتروشیمی ایران به چین ارتباطی با تحریم ندارد و اعمال قوانین ضد پولشوئی عامل این مساله است، گفت: تا چند روز آینده این مشکل به طور رسمی حل می شود.

امیرحسین زمانی‌نیا درباره مشکلات پیش روی صادرات محصولات پتروشیمی و پلیمری ایران به چین، گفت: این مشکلات به دلیل اعمال قوانین مقابله با پولشوئی و ضد تامین منابع مالی تروریسم از سوی دولت چین اعمال شده است.

به گزارش پترون به نقل از اپیک، معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت با اعلام اینکه ربط مشکل صادرات پتروشیمی به تحریم ایران بی اساس بوده و صحت ندارد، تصریح کرد: چین این قوانین را برای تمامی کشورها اعمال کرده است و به زودی حل می‌شود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه هم اکنون مذاکرات متعددی بین بانک مرکزی ایران و چین برای نقل و انتقال پول آغاز شده است، اظهار داشت: از سوی دیگر اخیرا نشست مشترکی با حضور مدیران عامل هلدینگ‌ها و شرکت‌های پتروشیمی برگزار شده و هر یک از شرکت‌ها راهکارهایی را به صورت غیر رسمی برای حل این مشکل در پیش گرفته‌اند.

زمانی نیا با بیان اینکه با توجه به نتایج گفتگوها پیش بینی می‌شود مشکل صادرات محصولات پتروشیمی ایران به چین تا چند روز آینده به صورت رسمی حل شود، خاطرنشان کرد: وزارت نفت هم در تماس با بانک مرکزی برای تسریع در حل این مشکل اقداماتی را انجام داده است.

در همین حال احمد مهدوی دبیر کل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی هم اخیرا از تشکیل کارگروه ویژه‌ای با حضور مسئولان بانک مرکزی، وزارت اقتصاد، امور خارجه و انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی برای حل مشکلات اخیر صادرات محصولات پتروشیمی به چین خبر داده است.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *