معافیت مجتمع های پتروشیمی پاک از پرداخت مالیات

مجتمع های پتروشیمی درصورتی که آلایندگی خود را کاهش دهند ازمعافیت های مالیاتی برخوردار می شوند.

سعید متصدی، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست درباره بازنگری در دستورالعمل اجرایی پرداخت عوارض آلایندگی مجتمع های پتروشیمی اظهارکرد:  براساس دستور العمل تدوین شده، سازمان محیط زیست آلایندگی واحدهای پتروشیمی را اندازه گیری کرده و مورد بررسی قرار می دهد، در صورتی که تشخص داده شود واحدی آلایندگی خود را کاهش داده، آن مجتمع پتروشیمی که قبلا به دلیل آلایندگی مالیات پرداخت می کرد، از پرداخت آن معاف خواهد شد.

به گزارش پترون به نقل از نیپنا، وی با بیان این که واحدها و مجتمع های پتروشیمی اصولا آلایندگی هایی دارند گفت: براین اساس  این شرکت ها یا باید آلایندگی خود را کاهش داده و یا مالیات پرداخت کنند و امیدواریم به تدریج شاهد کاهش آلایندگی مجتمع های پتروشیمی وحرکت به سوی تحقق هوای پاک باشیم.
متصدی تصریح کرد: طرح ها و مجتمع های پتروشیمی می توانند با توجه به نوع فعالیت هایشان در حمایت از محیط زیست نقش آفرین باشند.
معاون سازمان محیط زیست از آمادگی این سازمان برای گسترش همکاری ها با طرح ها و مجتمع های پتروشیمی برای صیانت از محیط زیست خبر داد و گفت: هرکدام از پتروشیمی ها که برنامه های خود را در یک باره زمانی مشخص برای کاهش آلایندگی به ما اعلام کنند از حمایت و همکاری سازمان محیط زیست برخوردار خواهند بود.
 به گزارش نیپنا، مرضیه شاهدایی معاون وزیر نفت در امورپتروشیمی هفته گذشته اظهار کرده بود: دستورالعمل اجرایی پرداخت عوارض آلایندگی مجتمع های پتروشیمی و برخی ابهام های موجود آن اصلاح شد.
 وی با اعلام خبر،اصلاح دستورالعمل اجرایی پرداخت عوارض آلایندگی مجتمع های پتروشیمی گفته بودک بر اساس اعلام سازمان محیط زیست این قانون اصلاح شده است و برخی ابهام های موجود در این باره که سبب نگرانی پتروشیمی ها شده بود، بازنگری شده است که جزییات آن به زودی ابلاغ خواهد شد.
 بر اساس این گزارش، شاهدایی با اشاره به این که شرکت ملی صنایع پتروشیمی با توجه به مسئولیت های جدید خود، سیاست گذاری و نظارت را برعهده دارد تصریح کرده بود: در برخی از موارد مانند مدیریت HSE نقش حاکمیتی خود را حفظ خواهیم کرد و سر و سامان دادن و نظارت بر عملکرد واحد های ایمنی، بهداشت، محیط زیست و  پدافند غیرعامل طرح ها و مجتمع های پتروشیمی به عنوان یک اولویت مهم تداوم خواهد داشت.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *