صادرات پتروشیمی ایران به ژاپن آزاد شد/ لغو تمام تحریم ها برای فروش پتروشیمی به سامورایی ها

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی با اشاره به لغو تمامی محدودیت های پیش روی صادرات محصولات پتروشیمی و پلیمری ایران به ژاپن از آغاز صادرات پلیمرهای ایرانی به این کشور آسیایی خبر داد.

احمد مهدوی درباره آخرین وضعیت از سرگیری صادرات محصولات پتروشیمی و فرآورده‌های پلیمری ایران به ژاپن، گفت: در شرایط فعلی صادرات پتروشیمی ایران به ژاپن آغاز شده است.

به گزارش پترون به نقل از ایپک، دبیرکل انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی ایران با تاکید بر اینکه فعلا محصولات پلیمری ایران به ژاپن صادر می شود، تصریح کرد: هم اکنون هیچ گونه محدودیت و تحریمی برای صادرات محصولات پتروشیمی شامل تامین کشتی، انتقال ارز، پوشش های بیمه ای و … وجود ندارد و تمامی محدودیت های گذشته لغو شده است.

این مقام مسئول از ژاپن به عنوان یکی از بازارهای سنتی صادرات محصولات پتروشیمی ایران خبر داد و افزود: در کنار محصولات پتروشیمی، شرکت های پتروشیمی گازمایع هم به این کشور آسیایی صادرات می کنند.

در همین حال مهدی شریفی نیک نفس مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی ایران اخیرا در گفتگو با اپیک با اشاره به آغاز فروش تک محموله گاز مایع به مشتریان ژاپنی توسط برخی از شرکت های پتروشیمی ایران از مذاکره با یکی از بزرگترین مصرف کنندگان گاز مایع ژاپن برای امضای قرارداد فروش خبر داده است.

گفتنی است، در دوران تحریم، سهم ژاپن و کره جنوبی از بازار محصولات صادراتی پتروشیمی ایران از ۲۱ درصد سهم (از لحاظ ارزشی) در سال ۹۴ به ۰.۵ درصد کاهش یافته بود که با ورود به دوره پسابرجام فروش پتروشیمی ایران به این بازار بار دیگر تقویت شده است.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *