هزینه صادرات پتروشیمی ها به چین بالاتر می رود/ امکان جذب همه مواد صادراتی در صنایع پایین دست پتروشیمی ایران/ اشتغال زایی مستقیم دستاورد حمایت از صنایع داخل

در روزهای اخیر خبری در حوزه صادرات محصولات پتروشیمی منتشر شده که نشان می دهد هنوز تحریم های بانکی علیه ایران برداشته نشده است به طوری که ادامه این محدودیت ها حتی در روابط تجاری ایران با شریک استراتژیک دوران تحریم یعنی چین هم تاثیر منفی گذاشته است.

هشدار دبیر کل اتحادیه سراسری پایین دست پتروشیمی:

به گزارش پترون، حسین دُر دبیرکل اتحادیه سراسری صنایع پایین دستی پتروشیمی به جام جم گفت:یکی از انجمن های صنفی صنعت پتروشیمی ایران در نامه ای خطاب به معاون اول رییس جمهوری نوشت و اعلام کرد که مشکلات عدیده ای برای شرکت های پتروشیمی داخلی در خصوص صادرات محصول و انتقال پول ناشی از آن به وجود آمده است.

وی افزود:از آنجا که ۴۰ درصد صادرات محصولات پتروشیمی ایران به چین است اگر قوانین دست و پاگیر شود هزینه صادرات محصولات ایران به چین قطعا بیشتر می کند.
دُر با بیان اینکه صادرات ایران به چین قطعا قطع نخواهد شد بلکه پرهزینه تر می شود، اظهار کرد:در شرایطی که بانک ها به صورت مستقیم با بانک های ایران کار نکنند مجبور هستیم برای دریافت پول از روش های ثانویه استفاده کنیم.
وی با بیان راهکاری در این زمینه گفت:عمده محصولاتی که صادر می شود در داخل توان مصرف دارند و صنایع پایین دستی پتروشیمی توانایی جذب این حجم را خواهد داشت.امیدواریم بتوانیم این حجم را جذب کنیم تا اشتغال زایی مستقیم را شاهد باشیم

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *