تولید سالانه ۸ و نیم میلیون تن متانول در فاز اول مکران/ساخت ۸ واحد پایین دستی پتروشیمی صادرات محور در چابهار

دبیرشورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به فعالیت 15 شرکت در فاز اول مجتمع پتروشیمی نگین مکران از اشتغالزایی جوانان چابهاری در این پروژه خبرداد.

 

به گزارش پترون به نقل از ایسنا، اکبر ترکان با اشاره به هدف گذاری نهایی برای تولید سالانه ۲۵ میلیون تن محصولات پتروشیمی در چابهار اظهار کرد: فاز اول مجتمع پتروشیمی نگین مکران با تولید سالانه ۸ و نیم میلیون تن متانول در حال احداث است.

وی افزود: در این فاز ۴ مجتمع تولید متانول ساخته می‌شود و برای بیش از ۸ هزار نفر در کلیه شرکت‌های زیر مجموعه فاز اول اشتغالزایی می شود.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور میزان کل سرمایه گذاری در پروژه پتروشیمی مکران را ۱۸میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: فاز اول این پروژه در زمینی به مساحت ۱۲۰۰ هکتار در پیکره هشتم منطقه آزاد چابهار در حال احداث است.

ترکان با اشاره به روند پیشرفت فیزیکی خط انتقال گاز از نیروگاه ایرانشهر به این پروژه تاکید کرد: ۲۸۵ کیلومتر طول خط گاز است  کهبا سرمایه گذاری شرکت غدیر براساس زمان بندی تعیین شده در حال انجام است.

وی پتروشیمی را موتور صنعتی شدن چابهار خواند و گفت: تاکنون ۸ واحد پایین دستی پتروشیمی در منطقه احداث شده که محصولات آن کاملا صادراتی شده است.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *