ریزگردها کمترین تاثیر را روی عملکرد پتروشیمی ها دارند/فشارمثبت مانع ورود گرد و غبار به اتاق های کنترل می شود

.

علی محمد بساق زاده در گفتگو با پترون مطرح کرد:

مدیرکنترل تولید شرکت ملی پتروشیمی در خصوص تاثیر گرد و خاک شدید ماهشهر برعملکرد پتروشیمی ها در گفتگو با پترون گفت: پیش بینی های لازم برای مقابله با پدیده ریزگردها انجام شده است و کمترین تاثیر را روی عملکرد پتروشیمی ها دارند.

علی محمد بساق زاده با بیان اینکه در پتروشیمی ها از هوا برای تولید مواد مختلف استفاده می شود، افزود:هوا قبل از ورود به داخل کمپرسورها توسط فیلترهای مخصوص تصویه می شود بنابراین عمر مفید این فیلترها با بروز پدیده ریزگردها سریعتر تمام می شود.
وی خاطرنشان کرد:گرد و غبار با توجه به شرایط نیروی انسانی می تواند رادمان خط تولید را پایین بیاورد.کارکنان معمولا از فیلترهای هوا استفاه می کنند اما گرد و خاک های شدید روی عملکرد آنها تاثیرگذار است.
این مقام مسئول در شرکت ملی پتروشیمی با اشاره به اینکه در صنعت استانداردی وجود دارد که براساس آن ساختمانی های مرکزی باید تحت فشار مثبت باشند، اظهار داشت:با استفاده از هواسازها یا ایرکاندیشن های مرکزی درساختمان ها فشارمثبت ایجاد می کنند تا گرد وخاک وارد اتاق کنترل نشود.به دلیل حساس بودن اتاق کنترلها دقت زیادی انجام می شود تا ریزگردها وارد این محیط نشود.
بساق زاده تاکید کرد:در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی کابل ها معمولا از زیر زمین منتقل می شود بنابراین بروز پدیده گرد و غبار روی عمکرد آنها تاثیری ندارد.اما خاک می تواند در عملکرد ترانس ها اختلال ایجاد کند.نشستن خاک روی بدنه ترانس ها به خصوص در فصل تابستان باعث ایجاد اتصال با بدنه و یا اتصال با زمین می شود بنابراین بایستی به سرعت بدنه این تجهیزات با آب شستشو شوند.
به گفته وی در مجتمع های پتروشیمی کولینگ های هوایی و فن هایی وجود دارد که به مانند رادیاتور خودرو برای خنک سازی خطوط تولید استفاده می شود بنابراین بالا بودن غلطت آلودگی ها همراه با رطوبت باعث عملکرد نامطلوب این کولرها می شود و باید فن ها به سرعت شستشو شوند.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *