توضیح پتروشیمی رجال بندر ماهشهر درباره آتش سوزی

مدیر روابط عمومی پتروشیمی رجال بندر ماهشهر گفت: برای پتروشیمی حادثه آتش سوزی رخ نداده و تنها یکی از مخازن کمکی دچار حادثه شده است.

به گزارش پترون، فرجی مدیر روابط عمومی پتروشیمی رجال بندر ماهشهر، در گفت‌وگویی تلویزیونی در مورد حادثه آتش‌سوزی در این پتروشیمی اظهار کرد: یکی از مخزن‌های پتروشیمی دچار حادثه شده و اینکه در بعضی از اخبار آتش‌سوزی پتروشیمی اعلام شده درست نیست. این اتفاق برای مخزن کاتالیزه کمکی که در خود سایت وجود دارد، رخ داده است.

مدیر روابط عمومی پتروشیمی رجال بندر ماهشهر در مورد علت احتمالی این حادثه گفت: قطعا دلیل اصلی حادثه را بررسی می‌کنیم. اما چنین اتفاقی برای این مخازن تنها در صورتی رخ می‌دهد که ترکیبی از آب و هوا، به مواد داخل مخزن برسد. احتمالا یک نشتی در مخزن باعث این اتفاق شده است.

سخنگوی کمیته بحران سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی درباره این آتش سوزی اظهارکرد: در ساعت ۱۱:۳۵ دقیقه امروز مخزن کاتالیست تری اتیل آلومینیوم پتروشیمی رجال دچار آتش سوزی شد که با حضور نیروهای آتش نشانی منطقه و همکاران HSE در مدت زمانی کوتاه حریق مهار شد.

وی افزود: در این آتش سوزی ۱۰ نفر دچار سوختگی شدند که ۴ نفر به صورت سطحی مداوا و ۶ نفر نیز به بیمارستان نفت ماهشهر منتقل شدند.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *