پتروشیمی غدیر از مدار تولید خارج شد/التهاب بازار پی وی سی دیگر تکرار نمی شود؟

از ابتدای سال ۹۶ به دلیلی مشکل فنی، پتروشیمی غدیر از مدار تولید خارج شده است و این هفته شاهد عدم عرضه پی وی سی این مجتمع در بورس کالا بودیم.

رئیس امور هماهنگی و نظارت بر تنظیم بازار دفتر صنایع تکمیلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفتگو با پترون در خصوص خروج غدیر از مدار تولید گفت:جای نگرانی وجود ندارد و پتروشیمی اروند با تولید ۵ هزار تن PVC در هفته نیاز کف بازار را تامین می کند.
روح الله وحید کیانی  تاکید کرد: مشکل غدیر بزودی برطرف می شود و ابزارهای لازم برای کنترل بازار تا زمان رفع مشکل این مجتمع وجود دارد.
وی با بیان اینکه نوسانات شدید قیمت های جهانی، شات داون همزمان اروند و بندرامام و عدم وجود محصول در انبار ها موجبات التهاب بازار پی وی سی در سال ۹۵ را رقم زد، افزود:تمهیدات لازم اتخاد شده و محصول پی وی سی به اندازه نیاز بازار در انبار ها موجود است، از سویی قیمت های جهانی به نفع صنایع پایین دستی پتروشیمی در حال کاهش است.

 

در پی انتشار خبر توقف چرخه تولید شرکت پتروشیمی غدیر از این رسانه ؛ روابط عمومی شرکت مذکور جوابیه ای را به تحریریه پترون ارسال کرده است.
این جوابیه بدون تاریخ و امضا در حالی از عدم تامین به موقع و کافی خوراک مجتمع پتروشیمی غدیر از سوی مجتمع پتروشیمی اروند خبر داده که در ادامه بطور تلویحی صحت خبر پترون را تایید کرده است.
این جوابیه در راستای تنویر افکار عمومی و قضاوت مخاطبان به شرح ذیل منتشر می شود.

 

سردبیر محترم پایگاه خبری پترون:
با سلام
پیرو خبر منتشره در آن سایت خبری با عنوان پتروشیمی غدیر از مدار تولید خارج شد/التهاب بازار پی وی سی دیگر تکرار نمی شود؟ مقتضی است به منظور تنویر افکار عمومی به استناد ماده ۲۳ قانون مطبوعات، متن جوابیه زیر را در همان پایگاه خبری منتشرنمائید.

تامین بخشی از خوراک پتروشیمی غدیر در تعهد پتروشیمی اروند می باشد. از آنجایی که از اواخر سال گذشته تا به امروز پتروشیمی اروند از عهده تامین به موقع و کافی خوراک غدیر برنیامده است از این رو شرکت غدیر به منظور حداکثر استفاده از خلاء پیش آمده از ابتدای سال جاری برنامه ی بهینه سازی خط تولید خود را در جهت افزایش ظرفیت تولید در دستور کار قرار داد. بدین ترتیب ضمن آنکه هر گونه خروج از مدار تولید تکذیب می شود، به اطلاع می رساند با رایزنی های به عمل آمده و همکاری پتروشیمی اروند، تولید پتروشیمی غدیر با ظرفیت صددرصد ادامه خواهد یافت.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *