مالیات بر ارزش افزوده برای مناطق آزاد هم الزامی شد/ مقررات جدید برای خریداران پلی اتیلن پتروشیمی جم

کدهای مناطق آزاد برای خرید محصولات پتروشیمی باید مالیات ارزش افزوده را بپردازند.

به گزارش پترون، پتروشیمی جم در اطلاعیه عرضه امروز محصولات پلی اتیلن خود اعلام کرده است همه خریداران از جمله خریداران مناطق آزاد و ویژه ملزم به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده می باشند.

خریدهای شائبه برانگیز کدهای مناطق آزاد بارها مورد انتقاد فعالین صنعت پایین دستی پتروشیمی قرار گرفته بود که ریشه اصلی آن در غیر واقعی بودن تقاضاها در سامانه بهین یاب است.

پیش از این رئیس دفتر صنایع تکمیلی شرکت ملی پتروشیمی در گفتگو با آنا گفته بود:در مناطق آزاد مشکل اصلی ، مشکل گمرک و کنترل‌های گمرکی است. سال گذشته در بورس کالای ایران حدود ۵۶۰ هزار تن پلیمر به مناطق آزاد فروخته شده که حدود یک چهارم پلیمر کشور می شود. در حالی که به گواهی آمار و اطلاعات کل مصنوعات پلیمری که از این مناطق صادر شده حدود ۲۵۰۰ تن بوده که نشان دهنده این است که سیستم گمرکی در مناطق آزاد مشکل دارد.

محتشمی پور تاکید کرده بود:وقتی کنترل گمرکی وجود نداشته باشد شرایط به شدت فسادزا خواهد بود زیرا زمانی که کالایی را به مناطق آزاد وارد می‌کنید از بسیاری از مالیات‌ها و عوارض معاف خواهید بود اما زمانی که می‌خواهید آن کالا را مجددا وارد کشورکنید باید نهادی بتواند جلوی شما را بگیرد.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *