ماجرای واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به تعطیلی کارخانه های پایین دستی کشید/ پنتان خوراک دلال ها شد؟

حرف و حدیث های پیش آمده در زمینه واگذاری پالایشگاه کرمانشاه، شرکت های پایین دستی مصرف کننده محصولات این مجتمع را با مشکل مواجه کرده است.

رئیس هیات مدیره شرکت پلی استایرن انبساطی سهند در گفتگو با پترون با انتقاد از عدم عرضه گاز پنتان توسط پالایشگاه کرمانشاه، افزود:کارخانه ما ماهیانه ۴۰۰ تن خوراک پنتان مصرف می کند اما به دلیل چالش به وجود آمده در زمینه واگذاری پالایشگاه کرمانشاه، نزدیک به ۲۵ روز است با وجود موجود بودن ۵۰۰ تن گاز پنتان درمخازن این شرکت، این خوراک را عرضه نمی کنند.

محمد نوشیروانی اظهار داشت:برای تولید محصولات خود شدیدا وابسته به گاز پنتان هستیم و اگر به دستمان نرسد کارخانه در روزهای آتی تعطیل می شود.خط تولید چند پتروشیمی به دلیل عدم تامین خوراک پنتان در روزهای اخیر به تعطیلی کشیده شده است.

وی در ادامه گفت:جز پالایشگاه کرمانشاه، در ایران ، مجتمع تبریز هم این خوراک را به صورت جزیی تولید می کند که در همان تبریز به مصرف می رسد و نمی تواند نیاز سایر شرکت های پتروشیمی را برطرف کند.

مشاور سازمان خصوصی در گفتگو با خبرنگار پترون با تاکید بر اینکه هنوز مالک جدید شرکت را تحول نگرفته است، افزود:فرآیند واگذاری شرکت پالایشگاه کرمانشاه به صورت قانونی انجام شده است.

جعفر سبحانی خاطر نشان کرد:برای فروش این مجموعه دو بار آگهی در روزنامه ها منتشر شده و این واگذاری در جلسه حضوری و با رقابت صورت گرفته است.

جلیلیان کارشناس فروش پالایشگاه کرمانشاه نیز در خصوص عدم عرضه گاز پنتان به خبرنگار پترون گفت:در حال انجام تشریفات لازم هستیم به محض دستور مدیرعامل، عرضه انجام خواهد شد.

گفتنی است پلی استایرن انبساطی سهند سالانه ۶۰ هزار تن گریدهای مختلف پلی استایرن را تولید و در بورس کالا برای تامین نیاز صنایع پایین دستی پتروشیمی عرضه می کند.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *