۱۰ هزار واحد تولیدی راکد در سال ۹۶ احیا می شوند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال از سوی دولت، با تأمین منابع داخلی بانک ها و بخشنامه بانک مرکزی، حدود ۱۰ هزار واحد تولیدی راکد و غیرفعال کشور احیا خواهد شد.

به گزارش پترون، علی یزدانی در بازدید از شهرک صنفی بنکداران تغذیه سبز خزر آمل ب با اشاره به سیاست‌های حمایتی دولت یازدهم و در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی گفت: از سال گذشته تاکنون روند احیای واحدهای تولیدی با ظرفیت پایین تولید، آغازشده و شمار این واحدها در سال جاری نیز بیشتر خواهد شد.

وی افزود: در دولت یازدهم، تعداد واحدهای تعطیل در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور از ۲۰ درصد به چهارده و نیم درصد کاهش یافت.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خاطرنشان‌کرد: امسال پیش‌بینی می‌کنیم تا شاهد بهره‌برداری و راه‌اندازی حدود سه هزار و ۴۰۰ طرح صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور باشیم.

یزدانی همچنین با اشاره به پیش‌بینی ایجاد ۱۳۰ هزار شغل جدید در سال جاری، در واحدهای تولیدی مربوط به شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور تأکید کرد: با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت، باید شاهد ایجاد شغل‌های پایدار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور باشیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص ارائه تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، با حمایت صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تصریح کرد: برای تأمین سرمایه در گردش، توسعه و نیز خرید مواد اولیه، تا سقف ۳۰ میلیارد ریال ضمانت‌نامه صادر می‌شود.

یزدانی اظهار داشت: شهرک‌های صنفی و توسعه این واحدها نقش مهمی در ایجاد اشتغال و رونق تولید در جامعه دارند و نیازمند حضور جدی سرمایه‌گذاران در این بخش است.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *