سامانه رتبه بندی اعتباری تعاونی ها رونمایی شد

در حاشیه نشست سالانه نمایندگان صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور در محلات از سامانه رتبه بندی اعتباری تعاونی ها با هدف توانمندسازی رونمایی شد .

در این مراسم مهدی حسین نژاد مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون اظهار کرد: امروزه شرکت هایی با درخواست مبالغی، گواهینامه هایی غیر معتبر به شرکت ها ارائه می دهند و پس از آن شرکت ها با در دست داشتن این گواهینامه ها، توقعاتی بی مورد از دولت دارند که این امر سازمان های دولتی را با مشکل مواجه می کند.

وی افزود: اکنون برای جلوگیری از این موارد و پس از مطالعه کارشناسان بر سامانه های رتبه بندی بین المللی و احصای ابتدایی ١٨٠مولفه از خبرگان، سامانه ای رونمایی می شود که با رویکرد توانمندسازی تعاونی ها طراحی شده و می تواند کمک بسیاری به دولت و تعاونی ها داشته باشد .

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور یکی از خصوصیات سامانه اعتبار تعاونی ها را راستی آزمایی عنوان کرد و افزود: شرکت های تعاونی از امروز می توانند در این سامانه ثبت نام کنند و پس از آن کارشناسان در دو مرحله ارزیابی ها و راستی آزمایی های لازم را انجام می دهند و در نتیجه ضعف های حاصل از این ارزیابی ها برای توانمند سازی به مبادی ذیربط ارجاع داده می شود .

وی با اشاره به جامعیت این سامانه در کشور گفت: پس از اعلام رتبه تعاونی ها در سامانه، صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون میزان خدمات و تضمین های خود را بر مبنای رتبه به سازمان های طرف تفاهم اعلام می کند تا تعاونی ها با سهولت بیشتری از خدمات دستگاه ها بهره برداری کنند .

به گزارش پترون، پس از رونمایی سامانه رتبه بندی اعتباری تعاونی ها در این نشست تفاهم نامه ای سه جانبه ما بین صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بانک توسعه تعاون با موضوع استفاده از رتبه های تخصیص یافته به تعاونی ها جهت ارائه خدمات و شناسایی شرکت های دارای ظرفیت و فعال در بخش تعاون منعقد شد .

این رتبه بندی می تواند با معرفی شرکت های کارا و بهره ور، ارائه خدمات را به بخش تعاون هدفمند کند .

همچنین در تفاهم نامه دو جانبه دیگری میان صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون و معاونت امور تعاون مقرر شد، شرکت های تعاونی معرفی شده از سوی معاونت تعاون توسط صندوق رتبه بندی شوند تا در هر سال شرکت های تعاونی برتر بر اساس رتبه بندی اعلام شوند .

این تفاهم نامه در مرحله نخست اجرا می بایست در سال ١٣٩٦تعداد ٧٥٠ تعاونی کشور را تحت پوشش خود قرار دهد .

تفاهم نامه های منعقده از زمان امضا به مدت یک سال شمسی دارای اعتبار خواهند بود .

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *