دریافت بیش از ۷۰۰ هزار اظهارنامه مالیاتی مشاغل/ امکان تقسیط مالیات تا پایان شهریور

رئیس امور مالیاتی استان تهران خبر داد:رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران گفت: تا ۳۱ خرداد ماه بیش از ۷۰۰ هزار اظهارنامه مالیاتی مربوط به صاحبان مشاغل دریافت شد.

محمدرضا نوری با اشاره به اینکه صاحبان مشاغل براساس قانون مالیات‌های مستقیم تا ۳۱ خردادماه مهلت داشتند اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۹۵ خود را ارائه کنند، اظهار داشت: براساس آمار و اطلاعات بیش از ۷۰۰ هزار اظهارنامه مالیاتی در شهر و استان تهران ثبت شده است و امکان دارد برخی شرکت‌ها و املاک نیز علی‌رغم اینکه می‌توانند تا پایان تیرماه اظهارنامه خود را ثبت کنند نسبت به ارائه اظهارنامه اقدام کرده باشند.

به گزارش پترون به نقل از فارس، رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران با بیان اینکه صاحبان مشاغل درآمد تا یک میلیارد تومان دارند، تصریح کرد: مؤدیان به سه گروه تقسیم شده که طبق قانون، مهلت ارائه اظهارنامه آنها زمانبندی شده است.

وی با اشاره به اینکه طبق دستورالعمل تبصره ۱۰۰ قانون مالیات‌ها بخشی از مؤدیان صاحبان مشاغل با مالیات مقطوع ۸ درصد اظهارنامه ارائه خواهند کرد، گفت: آن دسته از صاحبان مشاغلی که درآمد آنها کمتر از ۱۵۶ میلیون تومان است مالیات مقطوع خواهند داد و طبق آمار ۱۶۰ تا ۱۷۰ هزار نفر از مؤدیان ثبت‌نامی مربوط به این گروه هستند.

به گفته نوری، سازمان مالیاتی از ظرفیت قانونی استفاده کرده تا شرایط برای مؤدیان تسهیل شده و رضایت‌مندی حاصل شود همچنین این بخش حجم فعالیت کمتری نسبت به بقیه گروه‌ها داشته و قاعدتا درآمد آنها درجه اهمیت کمتری دارد. از طرفی با این کار هزینه وصول مالیات برای سازمان کاهش یافته و ظرفیت‌ها در خدمت مبارزه با فرار مالیاتی و دیگر امور قرار میگیرد.

رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران با تأکید براینکه اگر اسناد و مدارکی دال بر درآمد بیشتر این مؤدیان به دست آید قطعاً مابه‌التفاوت مالیات از آنها وصول خواهد شد، خاطرنشان کرد: اگر اسنادی وجود نداشت مالیات ۸ درصدی قطعی تلقی می‌شود.

وی افزود: سازمان مالیاتی شرایطی را فراهم کرده تا مؤدیانی که امکان پرداخت مالیات خود را ندارند بتوانند حداکثر در چهار قسط و تا پایان شهریورماه پرداخت کنند و همان موقع نیز برگه قطعی مالیات را دریافت خواهند کرد.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *