معافیت مالیاتی ۲۵ درصدی برای تعاونی های تامین نیاز

معاون وزیر تعاون از پیش بینی معافیت مالیاتی ۲۵ درصدی برای تعاونی های تامین نیاز خبر داد و ابراز امیدواری کرد: حجم صادرات تعاونی ها تا پایان امسال به سه میلیارد دلار برسد.

به گزارش پترون، سیدحمید کلانتری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به کارکرد تعاونی‌ها در ایجاد اشتغال پایدار تصریح کرد: با توجه به نقش موثر تعاونی‌ها در عرصه کارآفرینی و خلق فرصتهای شغلی جدید، در دولت یازدهم افزایش بهره‌وری و کیفی‌سازی فعالیت تعاونی‌ها مورد تاکید بسیاری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در طول دولت یازدهم بیش از ۱۶ هزار تعاونی جدید در کشور تاسیس شده که برای ۲۳۵ هزار نفر اشتغالزایی داشته است.

معاون امور تعاونی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استفاده از پتانسیل تعاونی‌ها در ایجاد فرصتهای شغلی جدید را یکی از هدفگذاری‌های دولت برشمرد و تصریح کرد: وزارت تعاون در راستای تقویت تشکل‌های تعاونی، جوانان تحصیل‌کرده و فارغ التحصیلان دانشگاهی را که به راه‌اندازی شرکتهای تعاونی اقدام کنند مورد حمایت قرار می‌دهد.

وی در ادامه توسعه صادرات محصولات تعاونی‌ را از جمله برنامه‌های وزارت تعاون عنوان کرد و گفت: سال گذشته حجم صادرات تعاونی‌ها یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار بود که با هدفگذاری صورت گرفته و تشویق و حمایت از تعاونی‌های صادراتی، امیدواریم این رقم تا پایان سال به سه میلیارد دلار برسد.

کلانتری درعین حال بر ضرورت تشکیل تعاونی‌های تامین نیاز تاکید کرد و گفت: تعاونی‌های تامین نیاز علاوه بر تهیه و تامین مواد اولیه می‌توانند در زمینه‌های مختلفی از جمله کارشناسی صادرات، تحلیل اقتصادی بازار، آموزش اعضا و دیگر موارد کسب و کار ایفای نقش کنند.

وی معافیت مالیاتی ۲۵ درصدی را از جمله مزیتهای تشکیل تعاونی‌های تامین نیاز ذکر کرد و گفت:تعاونی‌های تامین نیاز همچنین می‌توانند در دریافت وام و تسهیلات یا معاملات خود تا سقف ۱۰ میلیارد تومان به عنوان وثیقه از ضمانت صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون تعاون برخوردار شوند.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *