تامین مواداولیه و سرمایه در گردش معضل واحدهای تولیدی است

حسین دُر، رئیس هیات مدیره اتحادیه صنایع پایین دست پتروشیمی در گفتگو با بورس نیوز، اظهار کرد: تفاهمنامه‌ای که میان “پترول” و اتحادیه صنایع پایین دست پتروشیمی منعقد شد عمدتا مبنی بر توسعه بازار، محصولات و تولید صنایع پایین دست پتروشیمی بوده که در یک سال گذشته و بعد از تغییر مدیریتی پس از برگزاری جلسات […]

حسین دُر، رئیس هیات مدیره اتحادیه صنایع پایین دست پتروشیمی در گفتگو با بورس نیوز، اظهار کرد: تفاهمنامه‌ای که میان “پترول” و اتحادیه صنایع پایین دست پتروشیمی منعقد شد عمدتا مبنی بر توسعه بازار، محصولات و تولید صنایع پایین دست پتروشیمی بوده که در یک سال گذشته و بعد از تغییر مدیریتی پس از برگزاری جلسات متعدد با پترول منعقد شده است. امیدواریم با همین روند کار را ادامه داده و منجر به ایجاد بازار‌ها و واحد‌های جدید و توسعه بازار‌ها شویم.

رئیس هیات مدیره اتحادیه صنایع پایین دست پتروشیمی ادامه داد: در پیمایش علمی که انجام دادیم ۹۰ درصد از واحد‌های تولیدکننده مشکل تامین مواداولیه و سرمایه در گردش دارند. باید دید چرا بانک‌ها به عنوان نهاد متولی تامین کننده سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی وظیفه خود را به خوبی انجام نمی‌دهند.

دُر خاطرنشان کرد: درخصوص مواد اولیه نیز متاسفانه شرایطی وجود دارد که مواد اولیه در دست دلالان است و این موضوع باید بررسی شود. صد‌ها جلسه در این باره برگزار شده، اما باید اراده‌ای وجود داشته باشد که پیگیری های مناسب انجام شود.

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *