نصرالله رضازاده: به عهد خود وفا کردم

رییس هیات مدیره اتحادیه سراسری تعاونی های تامین نیاز صنایع پایین دستی پتروشیمی خطاب به مدیران تعاونی پلاستیک تهران: به حال آن تعاونی و اعضای آن باید گریست که مدیران آن تمام اعتبار و هویت خود را در نقش مهر، پای سربرگ جستجو می کنند.

به گزارش پترون در اظهارنامه نصرالله رضازاده خطاب به مدیران تعاونی پلاستیک تهران آمده است:

مخاطبین محترم

مدیر عامل و اعضا محترم هیأت مدیره شرکت تعاونی صنایع پلاستیک تولید کنندگان استان تهران

سلام علیکم؛

مستحضر می باشید برابر صورتجلسه مورخ ۹۳/۰۴/۲۹ جهت تضمین اصل و فرع بدهی قرارداد مشارکت شرکت تعاونی با شرکت پیوند کاوش چک شماره ۱۹۹۷۸۳-۹۱۳۴-۰۷ عهده بانک ملی آپادانا را در اختیار قرار دادم.

به منظور اثبات حسن نیت در انجام تعهد که به تایید اعضاء هیأت مدیره رسیده است علاوه بر پرداخت میلغ ۲۲۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان به بانک سپه در اجرای صورتجلسه مورخ ۹۳/۰۶/۲۹ مبایعنامه ای در خصوص قطعه زمین رامسر تنظیم و در اختیار شرکت تعاونی قرار دادم.

علیرغم موارد مرقوم هیچ اقدام مثبتی در جهت تعیین و تکلیف بدهی و انجام تعهدات به عمل نیاوردید و من غیر حق چک تضمینی و امانی را برگشت زده و برخلاف صرفه و صلاح شرکت تعاونی با صرف هزینه دادرسی بناحق نسبت به طرح دعوا اقدام کردید که مطرح رسیدگی است.

حسب درخواست و دعوت شما در جلسه مورخ ۹۶/۰۷/۲۳ حاضر شده و در مقام رفع مشکل و گشایش امور با بحث و مذاکرات مفصل و با اصرار و سماجت و هدایت جناب آقای منصور رادپویا وکیل محترم تعرفه شده شما، ضمن تصمیم به اقاله بیعنامه صدر الذکر مبایعنامه جدیدی در همان تاریخ تنظیم و به امضاء شما مدیران ارشد شرکت تعاونی رسید.

که حتی اصرار بر تعیین وجه التزام دو میلیارد و پانصد میلیون تومانی داشتید که به درخواست بنده لحاظ نشد.

النهایه مقرر شد بنده در مقام اجرا نسبت به تفویض وکالت کاری به جناب آقای رادپویا اقدام نمایم که انجام دادم و علاوه بر آن استعلامهای لازم را اخذ نمودم.

حسب توافق در تاریخ ۹۶/۰۸/۲۰ در محل دفترخانه حاضر شدم که در ازای ارائه چک بانکی به نمایندگان بانکها توسط شما، نسبت به تفویض وکالت بلاعزل اقدام نمایم که مراتب به تایید سردفتر محترم رسیده و در دفتر اندیکاتور ثبت شده است.

متاسفانه در پایان وقت اداری با ارائه نامه ای تایپ شده در سربرگ شرکت تعاونی با ادبیات کودکانه ای خطاب به سر دفتر محترم اعلام نمودید چون بیعنامه دارای مهر شرکت نمی باشد بی اعتبار است و از انجام تعهدات سر باز زدید.

واقعا متاسفم و به حال آن شرکت تعاونی و اعضا باید گریست که مدیران آن تمام اعتبار و هویت خود را در نقش مهری پای سربرگ جستجو می کنند!!!!!

لازم است مدیران محترم بدواٌ به مشاور حقوقی محترم تنظیم کننده بیعنامه مراجعه و از کم و کیف آن مطلع شده و ضمانت اجراهای لازم را دریابند در ثانی مطالعه اجمالی از قانون تجارت داشته باشند که حدود مسئولیت خود را بشناسند. فقط اختصارا از باب اطلاع یادآور می شوم برابر ماده ۱۱۸ قانون تجارت مدیران شرکت دارای کلیه اختیارات لازم برای اداره امور شرکت می باشند و محدود کردن اختیارات مدیران در اساسنامه، فقط از لحاظ روابط بین مدیران و صاحبان سهام معتبر بوده و در مقابل اشخاص ثالث باطل و کان لم یکن است.

همچنین بر اساس ماده ۱۳۵ همان قانون کلیه اعمال و اقدامات مدیران و مدیر عامل شرکت در مقابل اشخاص ثالث نافذ و معتبر است و نمی توان به عذر عدم اجرای تشریفات، اعمال و اقدامات آنان را غیر معتبر دانست.

ماده ۱۴۲ بیان داشته مدیران و مدیر عامل شرکت در مقابل شرکت و اشخاص ثالث نسبت به تخلف از مقررات قانونی یا اساسنامه بر حسب مورد منفردا یا مشترکا مسؤول می باشند و دادگاه حدود مسؤولیت هر یک را برای جبران خسارت تعیین خواهد نمود.

علیهذا نظر باینکه اینجانب تا این لحظه نهایت حسن نیت خود را در انجام تعهدی که به میل و رغبت ایجاد و تقبل کردم به اثبات رسانده ام. به موجب این اظهارنامه با صرف نظر از خسارت وارده سابق اعلام می دارم از تاریخ تنظیم قرارداد (۹۶/۰۷/۲۳) پرداخت کلیه بدهی های بانکی مورد توافق و جریمه های متعلقه به عهده مدیران بوده و موظفید ظرف یک هفته پس از رویت این اظهارنامه نسبت به استرداد لاشه چک تضمینی و اعلام انصراف از دعوا و تسویه حساب با بنده اقدام نمایید. بدیهی است در صورت عدم انجام تعهدات در خصوص توافقات بعمل آمده علیرغم میل باطنی به مراجع قضایی متوسل و کلیه مسؤولیت و هزینه آن به عهده شماست.

 

و الامر الیکم

نصرالله رضازاده طرقی

0 Comments

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *