کد مطلب: 978 | تاریخ مطلب: 13/10/1400
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

تصویب کلیات طرح حمایت از واحدهای تولیدی در کمیسیون صنایع مجلس

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تصویب کلیات طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای تولیدی و صنعتی در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه پترون به نقل از ایرنا، سیدجواد حسینی کیا با اشاره به تصویب کلیات طرح حمایت از کارخانه ها و واحدهای تولیدی و صنعتی گفت: براساس این طرح تعطیلی واحدهای تولیدی در استان‌ها و حبس یا زندان مدیر واحد تولیدی تنها به اذن شورای تامین استان انجام می‌شود.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: در این طرح رعایت ماده ۵۰ قانون سازمان تامین اجتماعی و ماده ۱۱۴ قانون آئین دادرسی کیفری ضروری است.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: این طرح به دنبال جلوگیری از توقف چرخه تولید تصویب شده است.

در ماده ۱۱۴ قانون آئین دادرسی کیفری آمده است: جلوگیری از فعالیت همه یا بخشی از امور خدماتی یا تولیدی از قبیل امور تجارتی، کشاورزی، فعالیت کارگاه‌ها، کارخانه‌ها و شرکت‌های تجارتی و تعاونی‌ها و مانند آن ممنوع است مگر در مواردی که حسب قرائن معقول و داشتن ادله، ادامه این فعالیت موجب ارتکاب اعمال مجرمانه و مضر به سلامت، مخل امنیت جامعه و یا نظم عمومی باشد که در این صورت، بازپرس مکلف است با اطلاع دادستان، حسب مورد، از آن بخش از فعالیت جلوگیری و ادله یاد شده را در تصمیم خود قید کند. این تصمیم ظرف پنج روز پس از ابلاغ قابل اعتراض در دادگاه کیفری است.

همچنین براساس ماده ۵۰ قانون تامین اجتماعی، مطالبات سازمان بابت حق بیمه و خسارات تاخیر و جریمه های نقدی ناشی از اجرای قانون در حکم مطالبات مستند به اسناد لازم الاجرا بوده و طبق مقررات مربوط به اجرای مفاد اسناد رسمی به وسیله ماموران اجرای سازمان قابل وصول است.

. انتهای پیام /*

برچسب ها

دیدگاه ها و نظرات

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
مسئولیت نوشته‌ها بر عهده نویسندگان آنهاست و گذاشتن آنها به معنی تائید نظرات آنها نیست.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال