کد مطلب: 964 | تاریخ مطلب: 04/09/1399
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

اطلاعیه شرکت ملی نفت ایران درباره دعوای حقوقی خط لوله ایلات-اشکلون

شرکت ملی نفت ایران با اشاره به دعوای حقوقی خط لوله ایلات-اشکلون واقع در سرزمین های اشغالی فلسطین، اعلام کرد: با توجه به تبعات هرگونه انتشار اطلاعات درباره این دعوای حقوقی، رسانه ها از هر گونه گمانه زنی و انتشار اخبار غیر دقیق و یا هدایت شده توسط رسانه های صهیونیستی اجتناب کنند.

اطلاعیه شرکت ملی نفت ایران درباره دعوای حقوقی خط لوله ایلات-اشکلون

به گزارش پترون به نقل ازایرنا، اخیرا تعدادی از پایگاه های خبری در خصوص خط لوله ایلات-اشکلون واقع در سرزمین اشغالی فلسطین و همچنین دعاوی حقوقی شرکت ملی نفت ایران علیه رژیم اشغالگر قدس، اخبار و اطلاعاتی را منتشر کرده اند که شرکت ملی نفت ایران فارغ از صحت و سقم اخبار و اطلاعات منتشر شده توسط پایگاه های خبری، در این راستا با پاسخ به مسائل مطرح شده و همچنین شفاف سازی روند دعوی حقوقی، اطلاعیه ای را منتشر کرد.

به گزارش شرکت ملی نفت ایران، «پرونده مربوط به خط لوله انتقال نفت ایلات- اشکلون از سال ۱۹۹۴ میلادی، نزد دیوان داوری بین المللی مطرح شده است اما با توجه به الزام حقوقی طرفین اختلاف، مبنی بر رعایت اصل محرمانگی در داوری‌های بین‌المللی و همچنین لزوم رعایت مصالح ملی، راهبرد و خط مشی شرکت ملی نفت ایران درباره دعوای حقوقی علیه رژیم غاصب صهیونیستی، همواره آن بوده که ضمن به کارگیری تمام توان و استفاده از ظرفیت های حقوقی موجود برای صیانت از منافع و احقاق حقوق حقه، به طور جدی از انتشار عمومی هر گونه اخبار و اطلاعاتی در این زمینه خودداری شود.»

بر همین اساس، با وجود کارشکنی های متعدد طرف مقابل و فراز و نشیب های فراوانی که این پرونده حقوقی به همراه داشته است، هم اکنون شرکت ملی نفت ایران با اتخاذ مواضع اصولی و با اتکا به اصول  و قوانین در زمینه حراست از منافع ملی، به توفیقات قابل توجهی دست یافته و مصمم است که تا استیفای کامل حقوق، از هیچ گونه تلاشی فروگذار نکند.

شرکت ملی نفت تصریح کرده است: «با عنایت به این امر، نظر به اینکه این پرونده، هنوز نزد دیوان داوری بین المللی مفتوح و تحت رسیدگی است، انتشار عمومی هر گونه اخبار و اطلاعات در این ارتباط می تواند تبعاتی در زمینه دعوای حقوقی مطروحه و مواضع شرکت ملی نفت ایران به دنبال داشته باشد از این رو، انتظار می رود که رسانه ها از هر گونه گمانه زنی و انتشار اخبار و اطلاعات غیر دقیق و یا هدایت شده توسط رسانه های صهیونیستی، در این رابطه اکیدا اجتناب کنند.

به گزارش ایرنا، این خط لوله ۲۵۴ کیلومتری بندر ایلات در جنوب سرزمین های اشغالی (شمال دریای سرخ) را به بندر اشکلون در دریای مدیترانه متصل می‌کند.  

این خط لوله پیش از پیروزی انقلاب اسلامی به صورت مشترک با رژیم صهیونیستی ساخته شد. ایران سهم ۵۰ درصدی در ساخت و مالکیت این خط لوله دارد.

. انتهای پیام /*

برچسب ها

دیدگاه ها و نظرات

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
مسئولیت نوشته‌ها بر عهده نویسندگان آنهاست و گذاشتن آنها به معنی تائید نظرات آنها نیست.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال