کد مطلب: 868 | تاریخ مطلب: 30/06/1399
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

با محوریت اتحادیه سراسری صنایع پایین دستی پتروشیمی:

اولین شهرک صنعتی صنایع پایین دستی پتروشیمی غرب آسیا(خاورمیانه) تاسیس می شود

احداث شهرک صنعتی تخصصی صنایع پایین دستی پتروشیمی خاورمیانه به همت بخش تعاون و با حضور استاندار خوزستان، نمایندگان مردم آبادن در مجلس شورای اسلامی، رئیس اتحادیه تعاونی های تامین نیاز صنایع پایین دستی پتروشیمی، نمایندگان بانک توسعه تعاون و بانک صادرات، مدیر عامل شرکت شهرک صنعتی استان خوزستان و جمعی از مدیران بخش پتروشیمی و شرکت های سرمایه گذاری در اتاق تعاون ایران کلید خورد.

اولین شهرک صنعتی صنایع پایین دستی پتروشیمی غرب آسیا(خاورمیانه) تاسیس می شود

حسین دور، رییس هیات مدیره اتحادیه صنایع پایین دستی پتروشیمی با اشاره به احداث شهرک صنعتی تخصصی صنایع پایین دستی پتروشیمی با حضور مسئولان در اتاق تعاون ایران، اظهار داشت: در این نشست که با حضور بخش‌های مختلف دولتی و تعاونی تشکیل شد، اهداف و ابعاد این پروژه ملی تبیین و مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این نشست همچنین، تشکیل کارگروهی با محوریت اتحادیه تعاونی‌های صنایع پایین دست پتروشیمی با موافقت استاندار، نمایندگان آبادان و مدیران بخش‌های مختلف مصوب شد.

دﹸر افزود: این کارگروه طی یک ماه آینده طرح ریزی های این پروژه ملی را انجام و ارائه می‌دهد و فاز اجرایی آن آغاز خواهد شد. همچنین در این جلسه مقرر شد که به شرکت‌های سرمایه‌گذار در این شهرک از منابع صندوق توسعه ملی تسهیلات اعطا شود.

لازم به اشاره است که ۲۷۲ هکتار زمین برای احداث شهرک صنایع پتروشیمی پایین دستی با مصوبه هیات دولت در منطقه آزاد اروند در مرز عراق و در استان خوزستان، در اختیار اتحادیه صنایع پایین دستی پتروشیمی قرار گرفته است.

همچنین این شهرک دارای گمرک مستقل، بارانداز، باربری، بندر صادراتی مستقل و امتیازات ویژه برای تامین خوراک کارخانه‌ها خواهد بود.

. انتهای پیام /*

برچسب ها

دیدگاه ها و نظرات

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
مسئولیت نوشته‌ها بر عهده نویسندگان آنهاست و گذاشتن آنها به معنی تائید نظرات آنها نیست.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال