کد مطلب: 818 | تاریخ مطلب: 30/08/1396
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

اعلام دلایل کاهش ۲۰ درصدی تولید در پتروشیمی نوری/ کاهش عرضه خوراک میعانات گازی تولید را کم کرد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری با اشاره به کاهش ۲۰ درصدی تولید از اواسط شهریور تا آبان ماه امسال، اعلام کرد: در این مدت، کاهش عرضه خوراک میعانات گازی مهمترین عامل کاهش تولید در پتروشیمی نوری بوده است.

پتروشیمی نوری

به گزارش پترون به نقل از اپیک، مهندس مجتبی طاهری در خصوص آخرین وضعیت تولید در پتروشیمی نوری در طول هفت ماهه نخست امسال، گفت: در 6 ماه اول سال شرایط تولید بسیار خوب بود و پتروشیمی نوری با تولید ۲,۳۹۵,۰۰۰ تن موفق شد به ۱۰۶ درصد تولید نسبت به ظرفیت اسمی و ۱۱۶ درصد نسبت به برنامه تولید دست یابد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری با اعلام اینکه از اواسط شهریور تا آبان ماه به دلایل مختلف خوراک دریافتی پتروشیمی نوری یعنی میعانات گازی کم شد، تصریح کرد: کاهش عرضه خوراک میعانات گازی موجب شد از اواخر شهریور ماه تا اواسط آبان ماه برنامه تولید به طور کامل محقق نشود.

وی با اشاره به انجام مکاتبات مختلف با مجموعه وزارت نفت برای حل مشکل تامین خوراک میعانات گازی پتروشیمی نوری، تاکید کرد: تامین خوراک میعانات گازی مجتمع های پتروشیمی با توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی و نقش پتروشیمی ها در تکمیل زنجیره ارزش و جلوگیری از خام فروشی باید به عنوان یک سیاست راهبردی در دستور کار قرار بگیرد.

طاهری با اشاره به کاهش ۲۰ درصدی تولید در پتروشیمی نوری در طول حدفاصل اواسط شهریور تا اواسط آبان ماه امسال به دلیل کاهش در دریافت خوراک میعانات گازی، بیان کرد: متوسط میعانات گازی دریافتی پتروشیمی نوری بر اساس ظرفیت طراحی روزانه حدود ۱۲۰ هزار بشکه بوده که در این مدت متوسط دریافتی به ۱۰۰هزار بشکه در روز کاهش یافته که این امر باعث افزایش قیمت تمام شده محصولات و کاهش سودآوری پتروشیمی نوری شده است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری، در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر محصولات اصلی پتروشیمی نوری شامل ارتوزایلین، پارازایلین و بنزن ۱۰۰ درصد به مصرف کنندگان داخلی تحویل می‌شود ضمن آنکه سال گذشته پارازایلین را صادرات داشتیم ولی به دلیل مشکلی که برای پتروشیمی بوعلی پیش آمد، مجبور شدیم کل محصول تولیدی را از تیر ماه سال گذشته تا کنون به پتروشیمی تندگویان تحویل دهییم.

. انتهای پیام /*

برچسب ها

دیدگاه ها و نظرات

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
مسئولیت نوشته‌ها بر عهده نویسندگان آنهاست و گذاشتن آنها به معنی تائید نظرات آنها نیست.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال