کد مطلب: 624 | تاریخ مطلب: 28/06/1396
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

منعی برای همکاری شرکت های ایران و آمریکایی وجود ندارد/ پیشرفت صنعت پتروشیمی با همکاری شرکت های آمریکایی

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه ممنوعیتی برای همکاری بین شرکت های ایران و آمریکایی وجود ندارد و حضور شرکت های آمریکایی باعث پیشرفت صنعت پتروشیمی می شود.

جلال میرزایی

به گزارش پترون به نقل از خانه ملت، جلال میرزایی با اشاره به اینکه اولین قرارداد با یک شرکت آمریکایی در صنعت پتروشیمی ایران امضا شد، اظهار داشت: از طرف جمهوری اسلامی منعی برای حضور شرکت های آمریکایی های در بازار انرژی ایران وجود ندارد و ایران از قبل هم بارها گفته آماده همکاری با شرکت های آمریکایی است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه کاخ سفید مانع همکاری بین ایران و آمریکا است، گفت: اگر ممانعتی در این زمینه وجود دارد از طرف دولت آمریکا است، در حال حاضر متاسفانه با روی کار آمدن ترامپ بستر و اراده سیاسی برای همکاری بین شرکت های ایرانی و آمریکایی وجود ندارد.

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: با وجود این شرایط انعقاد اولین قرار با شرکت آمریکایی در صنعت پتروشیمی اتفاق خوبی است، اینکه شرکت های اروپایی، ژاپنی، چینی، کره ای و آمریکایی خواهان همکاری با ایران هستند ناشی از اطمینان در سرمایه گذاری در ایران است.

وی با تاکید براینکه نفس مذاکره و تفاهمنامه حاکی از شرایط مناسب برای سرمایه گذاری در ایران است، عنوان کرد: اولین قرارداد با یک شرکت آمریکایی در صنعت پتروشیمی ایران را باید به فال نیک گرفت.

میرزایی به تاثیر حضور شرکتی های آمریکایی در صنعت پتروشیمی ایران اشاره کردو گفت: از آنجایی که شرکت های آمریکایی از آخرین تکنولوژی ها برخوردار هستند و ایران بارها اعلام کرده بود که دنبال چنین تکنولوژی هایی است بنابراین این همکاری باعث پیشرفت و توسعه صنعت پتروشیمی می شود.

برای نخستین بار در دوره پسا برجام، در شهریور ماه سال‌جاری قرارداد خرید تکنولوژی تبدیل متانول به پلی پروپیلن در قالب طرح پتروشیمی اسلام آباد غرب با یک شرکت آمریکایی امضای شد.

پس از آغاز مذاکرات و همکاری با دو شرکت آمریکایی UOP هانویل و «پال کورپوریشن» (Pall corporation)، پای سومین شرکت بزرگ آمریکایی هم به صنایع نفت و پتروشیمی ایران باز شد. بنابراین شرکت جنرال الکتریک آمریکا از طریق یکی از شعب اروپایی خود خواستار مشارکت در تکمیل تاسیسات GIS و نیروگاه پتروشیمی دماوند به‌عنوان تامین کننده خدمات جانبی طرح‌های جدید پتروشیمی ایران در عسلویه شده است.

 

. انتهای پیام /*

برچسب ها

دیدگاه ها و نظرات

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
مسئولیت نوشته‌ها بر عهده نویسندگان آنهاست و گذاشتن آنها به معنی تائید نظرات آنها نیست.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال