کد مطلب: 604 | تاریخ مطلب: 25/06/1396
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

به شرط تولید نمونه مشابه در داخل کشور؛

خرید کالای خارجی در هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس ممنوع شد

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس استفاده از کالا و تجهیزات خارجی که دارای نمونه مشابه تولید داخلی هستند در تمامی طرح ها و مجتمع های پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس را ممنوع اعلام کرد.

عادل نژادسلیم

به گزارش پترون، مهندس «عادل نژادسلیم» با اشاره به برنامه حمایت از توان سازندگان و پیمانکاران ایرانی در طرح ها و مجتمع‌های پتروشیمی تابعه هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، گفت: بر این اساس با صدور بخشنامه‌ای به تمامی مدیران و روسای واحدها استفاده از کالا و تجهیزات خارجی که دارای نمونه مشابه تولید داخلی هستند در تمامی طرح ها و مجتمع‌های پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس را ممنوع اعلام کرده ام.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با تاکید بر اینکه هدف از صدور این بخشنامه حمایت بیشتر از ساخت داخل است، تصریح کرد: علاوه بر این در خرید برخی از کالا و تجهیزات همچون برخی از پمپ و کمپرسورها که امکان ساخت آنها فعلا در داخل کشور فراهم نشده خواستار انتقال دانش این تجهیزات شده ام.

نائب رئیس هیات مدیره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به تاکیدات و رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی و کاهش وابستگی صنعت پتروشیمی به خارج کشور، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس حمایت کامل از سازندگان، پیمانکاران و مشاورانی ایرانی را در اجرای طرح‌های توسعه ای و پروژه‌های حفظ و نگهداشت مجتمع‌های موجود پتروشیمی را در دستور کار قرار داده است، تاکید کرد: سال گذشته در مقایسه با سال ۱۳۹۴ میزان ساخت داخل در هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس ۱۷۶ درصد رشد داشته است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در شرایط فعلی در اکثر طرح های در دست ساخت پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس حجم استفاده از توان سازندگان داخلی به بیش از ۷۰ درصد افزایش یافته است، افزود: این درحالی است که در قوانین کشور سهم تولید داخلی ۵۱ درصد تعیین شده است/اپیک

. انتهای پیام /*

برچسب ها

دیدگاه ها و نظرات

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
مسئولیت نوشته‌ها بر عهده نویسندگان آنهاست و گذاشتن آنها به معنی تائید نظرات آنها نیست.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال