کد مطلب: 568 | تاریخ مطلب: 14/06/1396
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

مشارکت چینی ها در ساخت بزرگترین طرح تولید اتیلن غرب ایران منتفی شد

رئیس هیات مدیره پتروشیمی دهلران با رد استفاده از توان پیمانکاران چینی در ساخت طرح پتروشیمی دهلران، اعلام کرد: در ساخت و بهره برداری این طرح پتروشیمی استفاده از توان حداکثری سازندگان و پیمانکاران ایرانی و بومی در دستور کار قرار دارد.

پتروشیمی دهلران

مهندس «حسن بیگی» با اشاره به آغاز عملیات اجرایی طرح پتروشیمی دهلران به عنوان یکی از بزرگترین طرح های تولید اتیلن در غرب ایران، گفت: خوراک این طرح از واحد NGL3100 تامین خواهد شد و عملا گازهای همراه نفتی که سوزانده می شود قرار است به محصولات پتروشیمی همچون اتیلن و پروپیلن تبدیل شود.

رئیس هیات مدیره پتروشیمی دهلران در خصوص میزان سرمایه گذاری ساخت این طرح جدید تولید اتیلن ایران هم اظهار داشت: کل هزینه سرمایه گذاری طرح حدود ۵۵۰ میلیون یورو در بخش ارزی و چهار هزار میلیارد تومان در بخش ریالی است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه منابع مالی اجرای این طرح علاوه بر اعتبارات صندوق های بازنشستگی و آورده سرمایه‌گذاران قرار است از محل جذب منابع اعتباری خارجی هم تامین شود، در خصوص احتمال مشارکت چینی‌ها در طرح ساخت پتروشیمی دهلران، تصریح کرد: احتمال جذب منابع مالی از چین وجود دارد اما استفاده از توان سازندگان و پیمانکاران چینی در ساخت این طرح پتروشیمی فعلا منتفی است.

بیگی با بیان اینکه طرح پتروشیمی دهلران تا سال ۱۴۰۰ در مدار بهره برداری و تولید قرار خواهد گرفت، تاکید کرد: با توجه به اینکه توسعه بخش بالادستی صنعت پتروشیمی در زمان بهره برداری اشتغال آفرینی بالایی به همراه ندارد، بر این اساس قطعا با تولید محصولاتی همچون پروپیلن زمینه توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی در دهلران و استان ایلام فراهم خواهد شد.

گفتنی است، عملیات ساخت طرح پتروشیمی دهلران شهریور ماه امسال آغاز شده و این طرح از ظرفیت تولید سالانه ۷۰۰ هزار تن اتیلن و ۱۵۰ هزار تن پروپیلن برخوردار است.

از سوی دیگر پیشتر اخباری مبنی بر استفاده از توان شرکت‌های پیمانکار چینی همچون شرکت‌های لیائولینگ، اچ اف ای سی و ... در ساخت این طرح پتروشیمی در غرب ایران مطرح شده بود.

. انتهای پیام /*

برچسب ها

دیدگاه ها و نظرات

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
مسئولیت نوشته‌ها بر عهده نویسندگان آنهاست و گذاشتن آنها به معنی تائید نظرات آنها نیست.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال