کد مطلب: 31 | تاریخ مطلب: 17/01/1396
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

سعید جلیلی عنوان کرد:

با تولید هر یک میلیون مواد پلیمری میتوان ۲۰۰ هزار شغل درست کرد

سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در دیدار با اعضای اتحادیه صنایع پایین دستی پتروشیمی از نزدیک به بررسی مشکلات و ظرفیت های این صنعت مهم پرداخت.

دیدار با سعید جلیلی

به گزارش پترون، وی در این دیدار با اشاره به توان موجود کشور در حوزه صنایع تبدیلی و پایین دستی پتروشیمی گفت: سرمایه مهم کشور نفت و گاز است، وقتی با همین زیرساختهای موجود می توانیم ۱۰۰ دلار نفت را به ۱۲۰۰ دلار ارزش افزوده مبدل کنیم، جای تعجب است که چرا همچنان به دنبال خام فروشی نفت و گاز هستیم.

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به دغدغه عمومی اشتغال در کشور افزود: در صنایع پایین دست پتروشیمی ظرفیت تولیدی کارخانه های موجود تا ۱۶ میلیون تن در سال است اما متاسفانه امروز تنها ۳ میلیون تن تولید سالانه این مواد را داریم.

وی تصریح کرد: اگر ما بدون نیاز به ایجاد کارخانه جدید می توانیم ۱۶ میلیون تن تولید داشته باشیم چرا باید سالانه ۳ میلیون تولید کنیم؟ ‌اگر گفته می شود تولید هر یک میلیون تن مواد پلیمری ۲۰۰ هزار شغل ایجاد می کند، پس چرا در این حوزه مهم تعلل می شود؟

عضو شورای راهبردی روابط خارجی افزود: این ظرفیت کنونی ماست ولی با تصمیم درست در عرصه “دیپلماسی اقتصادی” میتوان بازار این محصولات را به شدت ارتقا داد. چرا باید در این محصولات فقط ۶ درصد بازار پاکستان را داشته باشیم؟ چرا باید فقط ۴۰ درصد بازار عراق را داشته باشیم؟ در این مساله فقط وزارت صنعت و معدن و تجارت مسئول نیست دستگاههای دیگر مثل وزارت امور خارجه هم نقش مهمی دارد.. انتهای پیام /*

برچسب ها

دیدگاه ها و نظرات

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
مسئولیت نوشته‌ها بر عهده نویسندگان آنهاست و گذاشتن آنها به معنی تائید نظرات آنها نیست.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال